Home » Overzicht » Literatuur » Waargebeurde verhalen » Mr. Tzatziki
Stel je voor: je krijgt de kans om op het Griekse eiland Kalymnos een filmfestival te organiseren. Tijdens een live radio-interview blijkt de lokale journaliste te denken dat je de Zweedse regisseur van de kinderfilm Tzatziki bent. Wat doe je? Vertel je haar ten overstaan van het halve eiland de waarheid, of speel je het spelletje mee?
Het overkomt Ruard Wallis de Vries, als hij door een storm op Kalymnos strandt. Hij denkt niet lang na en kruipt in de huid van de Scandinavische filmmaker. Dat blijft niet zonder gevolgen: een paar maanden later eindigt hij in de vakjury van het Internationale Filmfestival van Kreta, waar hij de geschiedenis in zal gaan als de sympathieke, maar mysterieuze ‘Mr. Tzatziki’.
Samen met de onweerstaanbare filmregisseuse Fotini heeft Ruard er dan al een reeks ‘zerobudgetfilmfestivals’ op zitten in Griekenland. Maar Fotini heeft haar eigen agenda en haakt af. Ruard besluit door te gaan, en trekt als Mr. Tzatziki van festival naar festival. Dit levert een tragikomisch, warm en soms hilarisch portret op van een land in crisis, waar waardig overleven tot kunst verheven is.
En natuurlijk blijft daar die vraag: zal ‘Mr. Tzatziki’ wegkomen met zijn Griekse gedaanteverwisseling?
Ruard Wallis de Vries (1967) kwam als student al in Griekenland en was meteen verkocht. Hij was er reisleider, freelance journalist, organisator van filmfestivals en opkoper van Griekse bouwvallen. Ondertussen werkte hij in Brussel bij de EU. Eerder schreef hij Griekse Toestanden en Hoe ik de Griekse toerismejungle overleefde.
ISBN: 9789089758170